Vydáno: před 6 lety | Autor: Tomáš Slouka | Kategorie: Fotbal

4.kolo 1.B. JMKFS

FC Medlánky - FK Vysočany / Šošůvka  A   0 : 4  (0 : 3)

Sestava: Zouhar Daniel - Wágner Tomáš, Hejč Tomáš, Vágner Lukáš, Škvarenina Libor - Panáček Petr (81. Torda Jan), Petržel Aleš, Doležel Petr, Hejč Jiří - Krátký Marek (84. Beneš Michal), Sychra Tomáš

Branky: Krátký Marek, Vágner Lukáš (p.k.), Panáček Petr a Sychra Tomáš

V dalším kole nás čekal první protivník mimo okres Blansko. V Brně -  Bystrci, kde v letošním roce našlo svoje prozatímní působiště družstvo z Medlánek, jsme se utkali s protivníkem, kterému se vstup do soutěže nijak zvlášť nepovedl a měl tedy o motivaci postaráno. Ovšem s myšlenkou na bodový zisk jeli do Brna také hráči FK, takže bylo otázkou, který z týmů své touhy na hřišti lépe zrealizuje. Po uplynutí devadesáti minut zajímavého utkání se ukázalo, že se to rozhodně lépe povedlo našim fotbalistům. V první půlhodině jsme byli nesmírně efektivní, což se projevilo v třígólovém náskoku, který jsme poté v dalším průběhu bezpečně kontrolovali. Z pohledu domácích je vysoká porážka až příliš krutá, herně nepůsobili tak špatně, prosadili se i do šancí, ovšem skvělého Daniela Zouhara v naší bráně překonat nedokázali.  Na druhé straně však měli další velké střelecké možnosti i naši fotbalisté, takže vítězství FK naprosto zasloužené a konečné skóre berme takové jaké je.

Domácí hráči si byli vědomi důležitosti zápasu a tak začali poměrně aktivně. Avšak veškeré jejich útočné choutky jsme zastavovali v dostatečné vzdálenosti od brány Zouhara. Naši fotbalisté byli oproti soupeři v ofenzívě přímočařejší, což jsme prezentovali již v 5. minutě, kdy se dravý Sychra protáhl po levé straně, ale jeho zpětná přihrávka do pokutového území nenašla žádného ze spoluhráčů. Jenže v 7. minutě jsme výrazně úspěšnější. Dlouhý míč od Petržela nalezne rozběhnutého Sychru na pravé straně, ten se vyhne vracejícímu se obránci, před vybíhajícím gólmanem upozadí touhu po vlastním zakončení, předloží doleva míč Krátkému a Marek má pak usnadněnou úlohu poslat míč z dvanácti metrů do odkryté brány, 0-1. Vedoucí branka je určitě povzbuzující, ale soupeř chce reagovat. Nebezpečný je především ze standartních situací. Ve 13. minutě nám zatrne, když na dlouhý centrovaný míč naštěstí před bránou nikdo nedosáhne, no a o minutu později vznikne před Zouharem velký zmatek, který ukončí odkopem míče, poskakujícího před brankovou čarou, Tomáš Hejč. Na protivníkovu snahu o nátlakovou hru reagujeme rychlostí a šikovností. Dokážeme se na tři přihrávky dostat do nebezpečných prostorů a z této schopnosti těžíme v 19. minutě. V pokutovém území si zpracovává míč Panáček, dobíhající obránce jej zezadu podkopne a velice přesným rozhodčím je nařízena penalta. Míč si na bílý puntík postaví Lukáš Vágner, počká si na pohyb brankáře a pak bezpečně rozvlní síť za jeho zády, 0-2. V následujících minutách je soupeř rozhozen průběžným stavem, navíc se jeho hráči věnují více diskusím s rozhodčím než hře. V podstatě jediným nebezpečím pro naši bránu je Šimoníček, který ve 25. minutě hlavičkuje osamocen před naší bránou, ale Zouhar se ukáže se skvělým postřehem a míč vyráží. Ve 28. minutě pak přijde moment, po kterém asi domácí hráče bolelo za krkem, jak se museli ohlížet po rychle se pohybujícím míči a naše příznivce zase mohly následně bolet dlaně od frenetického potlesku. Předvedli jsme totiž kombinaci, do které se zapojila snad polovina našich hráčů. Na jejím konci posílá přes obránce Krátký přihrávku na levou stranu ke Škvareninovi, Libor poté bez přípravy centruje do pokutového území a nabíhající Panáček "z voleje" a netradičně levou nohou, posílá neomylně míč z jedenácti metrů k pravé tyči brány Medlánek, 0-3. Soupeř může odpovědět o minutu později. Střela zpoza "šestnáctky" je tečovaná, ale Zouhar ukáže svou mrštnost a míč zastaví ještě před brankovou čarou. Domácí mají stálý problém s naším rychlým přechodem do útoku a ve 37. minutě může tuto skutečnost potvrdit Krátký, který po Petrželově přihrávce střílí uvnitř pokutového území, bohužel bránu míjí. Medlánky se v těchto fázích uchylují pouze k nakopávaným míčům se snahou o prosazení se ve vzdušném souboji. Po jedné takové akci zakončuje ve 41. minutě Šimoníček, ale Zouhar mu ani tentokrát neumožní důvod k radosti. V závěru prvního dějství můžeme svoje vedení navýšit. Ve 43. minutě využije kombinace Krátkého s Jiřím Hejčem Sychra, běží sám na brankáře, ale ten jeho pokus o obstřelení vystihne. Ve 45. minutě se pak po pravé straně elegantně protáhne Panáček, předloží zpětnou přihrávku Doleželovi, ale Petr ve vyložené šanci míjí střelou z deseti metrů pravou tyč domácí brány snad o centimetry.

Od samého úvodu druhé půle jsou to domácí, kteří se tlačí na naši polovinu. Nutí je k tomu samozřejmě průběžný stav a tak se hraje především před naší "šestnáctkou". Ovšem do vyložené šance soupeře nepouštíme. A tak hrozbou zůstávají především centrované míče. V 54. minutě pak sledujeme, jak míč z kopačky "zapomenutého" útočníka míří mimo tři tyče brány FK. Naše protiútoky už nejsou tak časté jak v první půli, ale prosadit se dokážeme. V 56. minutě se na pravé straně hezky uvolní Krátký, ale jeho nabídku po střele ze čtrnácti metrů nezužitkuje Panáček, střílí nad břevno. Protivníkovi je jasné, že čas mu rychle utíká a snaží se o kontaktní gól. V 65. minutě nerozebereme důkladně všechny protihráče a jeden z nich v jasné pozici jen těsně hlavou míjí levou tyč. Jinak je však tlak soupeře spíše platonický, Zouhar v bráně působí sebevědomě a tak čekáme na svoji šanci. Ta přijde v 73. minutě. Doležel na pravé straně doslova "vymotá" dva protihráče, centruje před bránu, kde obránce předskočí pohotový Sychra. Jeho první střelu sice gólman vyrazí, ale na další Tomášovu dorážku už reagovat nedokáže a tak se náš hráč dočká zasloužené odměny za svoji aktivitu, 0-4. Je v podstatě rozhodnuto, což se zřejmě projeví v lehké ztrátě koncentrace. V 74. minutě vystihne slabou přihrávku Tomáše Hejče útočník Medlánek, je sám před Zouharem, ale ten fantastickým zákrokem zabrání gólu. Míč se však odrazí před dalšího fotbalisty domácích a tak se Daniel předvede i podruhé a i tuto vyloženou možnost likviduje. Poslední větší možnost o zapsání si alespoň čestného úspěchu bere Zouhar domácím v 79. minutě, kdy dalším skvělým zákrokem vyráží u své pravé tyče střelu z dvanácti metrů. Poslední desetiminutovka se už pak spíše dohrává ve středu hřiště. Ale ještě než definitivně zazní závěrečný hvizd rozhodčího, máme možnost přidat pátý zářez do pažby, V 90. minutě vyhraje Sychra hlavičkový souboj, míč tak posune k rozběhnutému Benešovi, který běží zcela osamocen k brankáři, ale ten zachová klid a Michalovo následné zakončení vyráží. Nijak nás to však mrzet nemusí, jelikož již o pár desítek vteřin později si hráči FK užijí zasloužených ovací svých fanoušků.

Příště: Další soupeř FK Vysočany / Šošůvka přijede tentokrát na hřiště do Šošůvky. Hrát se bude v sobotu 1. září od 17 hodin a v KRMELEC ARÉNĚ přivítáme exligové FK Drnovice u Vyškova. Zveme samozřejmě všechny příznivce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.kolo OP okresu Blansko

TJ Rudice - FK Vysočany / Šošůvka  B   2 : 0  (1 : 0)

Sestava: Valach Jaroslav - Bezděk Luboš - Ševčík Pavel, Furch Filip, Baláž František - Zouhar Jan, Musil Zbyněk, Slouka Tomáš (28. Grmela Miroslav), Šindelka Stanislav - Přibyl Martin (61. Odehnal Jiří), Nemeškal Petr

Branky: Vymazal David a Sehnal Lukáš

Na hřišti favorizované Rudice jsme sice podali snaživý výkon, ale kvalitativně jsme na svého protivníka zkrátka neměli. Soupeř si během devadesáti minut vypracoval několik jasných šancí, ale buď jeho hráčům chybělo přesnější zakončení, nebo byl proti brankář Valach, který podal vynikající výkon a lze ho směle označit za hráče zápasu.

Od úvodních minut se prosazovala ofenzivní vozba domácích a naši hráči měli spoustu práce se zachytáváním útoků. Navíc již v 8. minutě se Rudice prosazuje gólově. Po hezké kombinaci běží z levé strany na Valacha Vymazal a bezpečně našeho gólmana obstřeluje, 1-0. Jinak je však náš brankář velkou oporou a dlouhé minuty drží naše naděje, když mu v 18. minutě pomůže i břevno jeho brány. Tlak domácích po půlhodině hry ustane a dokážeme v těchto fázích hru srovnávat. Ve 37. minutě máme dokonce šanci na srovnání stavu. Přibyl se řítí sám směrem k brance, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočí a gólman Rudice tak situaci zachrání. I do druhé půle vstoupí soupeř mnohem aktivněji. Naše defenzíva je pod permanentním tlakem, ale druhý gól domácích přijde trochu zbytečně. V 56. minutě následuje po ztrátě míče ve středu hřiště rychlý protiútok a Sehnal svůj samostatný náběh na Valacha přetaví ve druhou branku, 2-0. Vedení domácích je naprosto zasloužené, když jejich převahu potvrzuje i poměrně dost zahrávaných rohových kopů. Využívají rychlosti svých křídelních útočníků, ale Valach už další míč za svá záda nepustí, i když mu ve dvou případech pomůže branková konstrukce. Vítězství Rudice je tak naprosto zasloužené, ale na druhou stranu je třeba ocenit naše hráče za to, že přes nepříznivě se vyvíjející zápas nic nevypustili a devadesát minut bojovali.

Příště: V dalším střetnutí se v domácím prostředí představíme v neděli 2. září ve Vysočanech. Od 17 hodin nastoupíme proti nováčkovi soutěže z Drnovic u Lysic. Zveme všechny příznivce na toto nedělní odpoledne.