Prázdninová fotosoutěž

AKTUALIZOVÁNO: před 10 dny
Vydáno: před 17 dny | Autor: Pavel Ševčík | Kategorie: Aktuality
Komentáře: 0× | Počet přečtení: 305×

Protože začaly prázdniny a prázdniny jsou časem dovolených a výletů, rozhodli jsme se vyhlásit pro všechny občany Vysočan velkou prázdninovou fotosoutěž, která probíhá až do 30. 9. 2017. Kompletní znění pravidel najdete v přiloženém souboru, zde uvádíme to nejdůležitější:

- na soutěžní fotografii musí být zachycen čtenář, kniha a něco, podle čeho půjde poznat místo, kde byla fotografie pořízena (charakteristicá památka, cedule s místním názvem...) - viz obr. č. 1 a 2

- soutěží se ve dvou kategoriích: fotografie pořízená nejdál od knihovny (měřeno vzdušnou čarou - viz obr. 3) a fotografie, která je nejzajímavější (o tom rozhodne veřejné hlasování probíhající v říjnu)

- v každé kategorii odměníme první 3 místa. Každý oceněný čtenář získá zdarma předplacený roční čtenářský průkaz do knihovny, první dvě místa navíc věcnou cenu - viz přiložený soubor)

Své fotografie nám můžte doručit na e-mailovou adresu knihovna@vysocany.com, prostřednictvím facebooku https://www.facebook.com/knihovna.vysocany/ nebo osobně během výpůjční doby knihovny.

Těšme se na spousu Vašich krásných fotografií,

Vaši knihovníci

 

 

 

Stručně k ilustračním obrázkům (nejsou zařazeny do soutěže):

obr. č. 1: Tak nějak může vypadat soutěžní fotografie. Podle obličeje je soutěžící jasně identifikovatelný, je zachycen s knihou. Titul nemusí být čitelný, my vám prozradíme, že se jedná o Medvídka Pú v latinském překladu. Fotografie byla pořízena ve švýcarském městě Windisch, kde je rekonstrukce římského vojenského tábora s názvem "Legionärspfad Vindonissa". POUZE TUTO FOTOGRAFII NÁM ZASÍLÁTE

obr. č. 2: Zadáte-li do internetového vyhledávače heslo "WINDISCH" nebo "LEGIONÄRSPFAD VINDONISSA", vyběhne vám mimo jiné i tato fotografie. Srovnáním se "soutěžní" fotografií najdeme několik styčných bodů, které nám stačí k tomu, abychom poznali, že fotografie byla pořízena opravdu zde.

obr. č. 3: Takto vypadá měření vzdálenosti mezi naší knihovnou a místem pořízení fotografie. Bylo provedeno za pomoci webu https://www.google.cz/maps. Pokud chcete, můžete nám poslat GPS souřadnice místa, kde jste fotku pořídili, ale stačí nám bohatě slovní popis (např. jméno restaurace/památky ve městě, u které jste se fotili).

Připojené obrázky

1 2 3

Připojené soubory

Komentáře (0)

Zapojte se do diskuze k článku:
Kalendář akcí v obci

Předchozí Červenec 2017 Následující
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Zobrazit vše

Dnes je Pátek 21. 07. 2017, svátek má Vítězslav, počasí polojasno 29 °C