Zápis do 1.ročníku - S kamarádem kolem světa

Vydáno: před 7 měsíci | Autor: Jana Sehnalová | Kategorie: Hodnocení akcí
Počet přečtení: 477×

Zápis proběhl v pátek 7.4.2017 jako vyvrcholení týdenní návštěvy předškoláčků v naší škole.

 

  V odpoledních hodinách se zaplnila naše tělocvična dětmi z mateřské školy. Jednalo se o „ předškoláky“. Jejich rodiče pro ně vybrali naši školu, a tak přišli k zápisu.

  V tělocvičně je uvítala paní ředitelka a dá se říci, že následovalo jedno překvapení za druhým. Nejdříve přišli do tělocvičny obyvatelé jiných zemí – černoch a černoška, Číňan a indián. V zápětí přišla  paní učitelka, která se mírně opozdila  a pak  chtěla navštívit světadíly, které jsou domovem „jejich kamarádů“ – černochů, Číňanů a indiánů.

 „Předškoláky“ chtěla vzít s sebou. Ti se ale nejdříve museli na tak dlouhou a náročnou cestu pořádně připravit. Nejdříve přinést svůj batoh a vybrat si do něho vhodné věci na cestu, zdolat nebezpečné překážky v tělocvičně, pořádně se obléknout na tak dalekou výpravu a na závěr nakreslit svým rodičům vlastní portrét. Co kdyby se z cesty nevrátili? A potom konečně všichni společně vyrazili. Doprovod jim samozřejmě dělali obyvatelé jiných světadílů. Navštívili Afriku, kde se učili s černochy báseň právě o Africe. V Asii je do tajů matematiky zasvětili dva Číňani a v daleké Americe pomáhali třídit zvířata a rostliny, které nepoznaly dvě indiánky.

  Našim předškolákům se vše podařilo zvládnout. Veselí se vrátili do tělocvičny, kde se s chutí pustili do své svačinky a na závěr si odnesli ještě omalovánky jako připomínku, že tou jejich novou školou bude od září Základní škola ve Vysočanech.

 

                                                                                  Mgr. Soňa Švrčinová

Dnes je Pondělí 23. 10. 2017, svátek má Teodor, počasí zatazeno 11 °C