Seznámení s profesí - Vedoucí pošty

Vydáno: před rokem | Autor: Blanka Hejčová | Kategorie: Akce MŠ
Komentáře: 0× | Počet přečtení: 2546×

Povolání - vedoucí pošty.

V loňském školním roce nás v MŠ navštívily maminky dětí a seznamovaly nás se svým povoláním (např. učitelka chemie, dětská sestra v nemocnici,...)Tyto akce se všem moc líbily, proto jsme letos opět oslovily rodiče a maminka Elišky K. nám nabídla seznámení s profesí vedoucí pošty.

Přišla v úterý 24.9. po svačince a přinesla s sebou tajemnou bednu. Byl na ní znak pošty - žlutá trumpetka. Vyprávěla, jak probíhá její pracovní den. Děti nejvíce zaujalo kódování dveří a trezor - když by se na poštu vloupal zloděj, bezpečnostní zámek začne houkat, dokud nepřijede policie. Za peníze v trezoru si maminka nemůže nic koupit, protože jí nepatří. Nebereme věci, které nejsou naše.

Potom jsme otevřeli bednu se znakem pošty - byly tam pohlednice, známky, razítka. Každý si vybral pohlednici, nalepil známku a orazítkoval, jako na opravdové poště. Paní  učitelky napsaly adresu, děti nakreslily obrázek pro rodiče. Vedouci pošty si je všechny vzala k sobě a slíbila, že je odešle. Děti průběžne ještě stavěly z kostek "poštu". Nakonec jsme mamince Elišky poděkovali za návštěvu a zajímavé povídání a rozloučili se.

Druhý den už měly děti pohlednice ve své poštovní schránce. Děkujeme mamince za aktivní přístup a hezké dopoledne!

Zdeňka Lukášková

 

 

Komentáře (0)

Zapojte se do diskuze k článku:
Kalendář akcí v obci

Předchozí Září 2021 Následující
Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Zobrazit vše