Komorní sbor Kantila Křtiny ve Vysočanech

Vydáno: před 12 lety | Autor: Antonín Jirůšek | Kategorie: Archiv
Komentáře: 0× | Počet přečtení: 19166×

Vystoupení smíšeného komorního sboru KANTILA Křtiny v našem kostele bylo nejen pro mne, ale jistě pro všechny, kteří se zúčastnili, nezapomenutelný zážitek. Bylo to také znát, když po každé skladbě, kdy návštěvníci, kterých byl plný kostel, odměnili účinkující dlouhotrvajícím potleskem.

Komorní sbor Kantila vznikl v roce 1970 ve Křtinách. Kromě zpěváků ze Křtin a blízkého okolí začali se souborem účinkovat i zpěváci z Brna.Mimo koncertování začala Kantila vystupovat i na sborových přehlídkách a soutěžích. A nevedla si vůbec špatně, o čemž svědčí několik uznání a cen. Křtinský soubor se podíval i do zahraničí. Nejčastěji vystupoval v Itáli, Francii, Rakousku, ale také třeba v Anglii. V současnosti zpívá v Kantile bezmála čtyřicet lidí. Podle sbormistra Kantily Sotoláře jde v podstatě o průřez tří generací. Nejmladší zpěvačce je osmnáct a nejstarší člen Kantily oslavil jednasedmdesát. V Kantile zpívají nejen lidé ze Křtin, ale i Habrůvky, Březiny, Kanic, Sloupu. Dojíždějí i z Brna a Tišnova. Repertoár Kantily je velmi pestrý. Zahrnuje díla českých i světových klasiků hudby a nechybí ani úpravy lidových písní. Soubor vystupuje většinou bez doprovodu, jen při větších koncertech ho doprovází varhaník nebo smyčcové kvarteto.

Klepnutím na přiložený odkaz si můžete prohlédnout a zaposlouchat se do částí přednesených skladeb. Přeji příjemný poslech.

http://youtu.be/caTLkNNzDRE

Komentáře (0)

Zapojte se do diskuze k článku:
Kalendář akcí v obci

Předchozí Červen 2024 Následující
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zobrazit vše